sobota, 2 maja 2020

W poszukiwaniu miłości.


Rozmowa z Małgorzatą Bambrowicz, właścicielką biura matrymonialnego LoveZnajdzMilosc z siedzibą w Gdyni, działającego na terenie woj. pomorskiego.

Małgosiu, czy łatwo jest znaleźć miłość?
Jeśli pragniemy ,,tylko" miłości i bycia kochanym to wbrew pozorom Tak.

Co przez to rozumiesz?
Wiele osób poszukuje miłości, ciepła, zrozumienia więc nie jest trudno znaleźć człowieka, który pragnie tego samego.

W jaki sposób Twoje biuro pomaga odnaleźć się tym osobom?
Prawie każdy może zostać naszym klientem – przejść weryfikację, dać się poznać i czekać na odpowiednią osobę. Często taka osoba u nas już jest, mamy sporą bazę.

Na czym praktycznie polega taka weryfikacja?
Przeprowadzamy z kandydatem/ kandydatką wywiad. Mnóstwo pytań aby poznać tę osobę, jej sytuację, przeszłość, relacje a także jej oczekiwania. Weryfikujemy również tożsamość.

I co dzieje się dalej?
Po wywiadzie chcemy tę osobę zobaczyć, jak wygląda, jak się zachowuje, jakie budzi emocje… I od momentu podpisania porozumienia i zaakceptowania regulaminu zaczynamy poszukiwania.
Następnie umawiamy klientów na spotkanie (aktualnie online ze względu na epidemię).
Wcześniej otrzymują informację kogo dla nich wybraliśmy. Na tym etapie można odrzucić propozycję ale lepiej tego nie robić, bo wiem co robię :).

Powiedziałaś, że pytasz swoich klientów o oczekiwania w stosunku do przyszłego partnera. Które są wymieniane najczęściej? Czy zauważyłaś różnice w deklarowanych potrzebach kobiet i mężczyzn?
I to jest ciekawe. Dla mężczyzn zazwyczaj najważniejsze jest aby kobieta była miła, ciepła i chciała stworzyć wspólny dom. Dla kobiet zazwyczaj najważniejszy jest dobry towarzysz wycieczek i wyjść do kina, teatru, najchętniej mieszkający osobno.

Hmm…  :) Czy to czasami nie przeczy stereotypom?
Dokładnie tak. Młodzi mężczyźni szukają u mnie żon. Młode kobiety szukają fajnego towarzysza. Tak samo, jak Panie po sześćdziesiątce.

Czyli "mężowie" są już passe?
Tak jakby. Chociaż dziewczyny około czterdziestki zaczynają myśleć powoli o mężu.

Co to może oznaczać?
Świat trochę stanął na głowie :).
A tak poważnie - łatwo jest znaleźć miłość jeśli pragniemy tego, o czym mówiłam na początku. Po prostu i zwyczajnie miłości, wyrozumiałości i zrozumienia. Tego pragnie 90 % mężczyzn w moim biurze. Oni szybko znajdują miłość. Kobiety, które pragną domu, rodziny, mężczyzny, który będzie je kochał, również szybko ją znajdują.
Towarzysza się nie znajdzie w Biurze Matrymonialnym ani też kobiety, która w zamian za korzyści materialne zwiąże się z dużo starszym mężczyzną. To nie są moi klienci.

Rozumiem, a co z wyglądem? Dzisiaj w dobie zdjęć z filtrem, kultu ciała i powszechnych zabiegów medycyny estetycznej, mogłoby się wydawać, że jest dla partnerów bardzo ważny, a Ty nie wymieniłaś go jako jeden z priorytetów...
Wygląd jest ważny, szczególnie dla starszych osób. Młodzi ludzie paradoksalnie na to nie patrzą. Ważne jest zadbanie czyli schludny wygląd, to jest mega ważne. Nie jest natomiast ważna np. waga. Panowie często podkreślają, że chcieliby żeby kobieta była naturalna.

To bardzo ciekawe, szczególnie, że dzisiaj coraz częściej kobiety od tej naturalności odchodzą... Małgosiu, z tego co wcześniej powiedziałaś wynikałoby, że oferta biura nieco różni się od oferty i odbiorców internetowych portali randkowych. Na czym te różnice polegają?
Właściwie na wszystkim:
•         weryfikujemy wszystkich kandydatów,
•         przedstawiamy kandydaturę na podstawie zweryfikowanych informacji
(na portalach każdy przedstawia się sam i mówi o sobie rzeczy, które często chciałby aby były prawdą a nią nie są),
•         przyjmujemy osoby wolne – jeśli są w trakcie rozwodu lub separacji informujemy o tym na początku,
•         nie bazujemy na pokazywanych zdjęciach, wręcz przeciwnie – obowiązuje pełna dyskrecja,
•         wyboru dokonuje osoba z zewnątrz, która znając historie obu stron, obiektywnie ocenia szansę na sukces.

Jeśli zdarzało się, że w życiu wielokrotnie dokonaliśmy złych wyborów, warto dowiedzieć się dlaczego takie osoby przyciągamy lub zwrócić się do Biura, które dokona wyboru za nas. Najlepiej zrobić jedno i drugie. Psycholog i Biuro jednocześnie.

Można też powiedzieć, że w odróżnieniu od portali, czuwamy nad swoimi klientami. Oferujemy też w pewnym sensie ochronę emocjonalną czyli regulamin zachowań. Na portalach narażasz się często na koszmarne sytuacje.

Czy chcesz przez to powiedzieć, że przez pryzmat swoich doświadczeń w kojarzeniu par, wybierzesz lepiej niż Twoi klienci wybraliby sami?
Zabrzmi to zuchwale, ale Tak.

A czy historię którejś pary szczególnie zapamiętałaś?
Tak. Moja pierwsza para, która upewniła mnie, że muszę to robić zawodowo.
To były osoby z kręgu towarzyskiego. U mnie dopiero kiełkował pomysł czy by nie otworzyć biura matrymonialnego. Znałam sytuację tych dwóch osób i mieliśmy wszyscy wspólnych znajomych ale oni się nie znali. Zapytałam o radę tych wspólnych znajomych co myślą o połączeniu tych dwojga. Reakcja mnie zaskoczyła. Wszyscy odradzali wtrącanie się w ich życie. Spotkałam się wręcz z agresywnymi reakcjami i stwierdzeniami typu: ,,daj człowiekowi sobie spokojnie płakać w kącie".
To mnie przekonało, że muszę działać. Dzięki moim staraniom ta wspaniała para stworzyła cudowną patchworkową rodzinę. Wspierają się i motywują do działania, kochają przede wszystkim. Myślę, że ich życie zmieniło się o 180 stopni. Zawsze, jak na nich patrzę to wiem, że to moje powołanie a teraz mam takich par o wiele, wiele więcej.

Budująca historia, a czy masz jakąś radę dla osób, które już jakiś czas bez rezultatu poszukują drugiej połówki, być może już tracą nadzieję, że się pojawi?
Myślę, że taka rada to: podchodzimy do drugiego człowieka z życzliwością, dajmy i jemu, i sobie szanse się poznać. Zawsze też można przyjść do mojego Biura.

Czy chciałabyś coś jeszcze dodać?
Może tylko tyle, że prawie wszystkich moich klientów lubię bo są fajni.

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję.

Rozmawiała Magdalena Szweda, www.psycholog24.com.pl

*Zdjęcia z archiwum M. Bambrowicz, udostępnione za jej zgodą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Zaprojektuj swój ślub"

Rozmowa z Mają Lange  majalange.pl , autorką książki:  "Zaprojektuj swój ślub"   Maja, kiedy wstępnie rozmawiałyśmy o wywiadzie, p...